Światowy dzień kota

Dziś światowy dzień kota, warto więc pamiętać o swoich domowych pupilach, które towarzyszą nam każdego dnia. Trzeba pamiętać również o tych, które nie mają swego domu i mieszkają w schroniskach lub na dworze. Może więc warto zaangażować się w  jakąś zbiórkę na rzecz kociaków? A może to dzień, w którym pomyślimy o adopcji kota? One tak samo jak ludzie zasługują na dom, dobro, piękne serca i pomoc. Są istotami mniejszymi od nas, a naszym zadaniem jest o nie dbać.  Może nie umieją mówić w ludzkim języku, ale za to w inny sposób potrafią świetnie okazywać uczucia, emocje i różne potrzeby. Odczuwają nieco inaczej ale podobnie do ludzi.
        Sama uwielbiam koty, kiedy byłam mała bardzo marzyłam o przyjacielu. Od 7 lat towarzyszy mi kot Karmel, który jest moim przyjacielem. Jak każdy kot uwielbia spać, jeść też lubi, może nie tak wykwintnie jak Garfield ale lubi, poza tym wspiera mnie kiedy się uczę, siedząc na biurku, lub wylegując się na łóżku. Często przy tym mruczy. Poza tym często wychodzi na balkon i zimą obserwuje ptaki, które dokarmiamy. Między odpoczynkiem a  jedzeniem ;p lubi się bawić i można by stwierdzić,że aportować. Kiedyś bawiliśmy się i ganialiśmy po pokojach.  Wiosną czasami wychodzi ze mną na spacery przed blok.

Poza tym jest kilku znanych i mniej znanych kocich bohaterów jak na przykład :
Kot Garfield
Simon's cat

Kot w butach
Kot Sylwester

Kot Tom

Kot Jess
Kot  Jinx
Kot Klakier
Koty Bonifacy i Filemon.
Są to raczej bohaterowie kreskówek i filmów animowanych, jednak można innych bohaterów spotkać również w książkach.
Z postacią kota spotkałam się w ,,Pojedynku" Akifa Pirincçi jest to koci kryminał, gdzie głównym bohaterem jest  kot Francis znany detektyw, który niegdyś ścigał zbrodniarzy
w watykańskich lochach. książka jest bardzo ciekawa, a przygoda Francisa wciąga. Możecie poczytać więcej tutaj .
 
   Koci wątek jest widoczny również w serii wydanej przez

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza


Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo mnie motywują do działania. Warto pozostawić po sobie ślad :).