Nietykalni – recenzja filmu.

źródło
Tytuł: Nietykalni
tytuł oryginalny: Intouchables
reżyseria: Oliver Nakache, Eric Toledano
scenariusz: Oliver Nakache, Eric Toledano
gatunek: Dramat, komedia, film biograficzny
produkcja: Francja
czas trwania: 112 minut
premiera: Polska 13.04.2012, świat 23.09.2011
ocena  na Filmweb.pl: 8,7/10
moja ocena: 10/10


Mogę powiedzieć bez żadnej ściemy, to jest mój ulubiony film, który oglądałam ponad 5 razy. Zawsze gdy go oglądam odnajduję w nim coś nowego. Znam na pamięć fabułę produkcji, to mi nie przeszkadza. Bardzo lubię pokazywać go moim bliskim, przyjaciołom i znajomym. Dzięki temu mogę zobaczyć jak inni odbierają Nietykalnych. Dlatego i Was zachęcam do obejrzenia filmu.

O czym opowiada?

       Nietykalni to film, który opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy pochodzą z zupełnie innych środowisk, każdy z nich żyje w swoim świecie.  Są różne zupełnie inne, skrajne i wydają się nie współistnieć.  Philippe (François Cluzet), jest niepełnosprawnym milionerem, który po wypadku porusza się na wózku. W dużej mierze jest uzależniony od innych osób. Poszukuje wraz Magalie (Audrey Fleurot), swoją pracownicą, kogoś do opieki. W korytarzu domu czeka wielu mężczyzn, którzy chcą pracować jako opiekunowie, pielęgniarze Philippa. Wraz z innymi czeka również Driss (Omar Sy). Wchodzi do środka chcąc prosić o podpis karteczki potrzebnej mu do pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych. Niestety, niepełnosprawność milionera nie pozwala mu na podpisanie dokumentu i Driss ma przyjść kolejnego dnia. Bohater jest człowiekiem, który cieszy się z życia i próbuje radzić sobie w trudnej sytuacji, ma skomplikowaną przeszłość i żyje na przedmieściach miasta. Mimo to jest wolny. Następnego dnia czeka go niespodzianka...  .

      Film ma w sobie coś dobrego, jest bezpretensjonalny, lekki, przepełniony humorem, ale też pokazuje nam wiele bardzo ważnych rzeczy. Po pierwsze uczy nas tego, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Nie powinniśmy oceniać nikogo po pozorach, ponieważ nie znamy jego doświadczeń ani przeżyć. Pokazuje również zderzenie dwóch sfer, które każdemu może przynieść bardzo cenne lekcje. Jest tam również scena, która mówi o tym, że dla dobra innych jesteśmy wstanie pozwolić odejść ludziom, którzy są dla nas ważni. (Może za pierwszym razem tego nie widać).  Poza tym to historia przepełniona humorem, która pozostaje w pamięci na długo.
To film oparty na faktach, ta historia zdarzyła się naprawdę... .
      
    Bardzo podobała mi się gra aktorska głównych bohaterów filmu. Moim zdaniem odegrali świetnie swoje role i bardzo dobrze zinterpretowali swoje postaci. 
Nie chcę narzucać Wam swojego zdania, dlatego pozostawię Was z własnymi odczuciami. 
Jestem bardzo ciekawa co sądzicie o filmie. 

Komu polecam?  🎥
Osobom, które lubią dobry humor w filmach i komedie. I wszystkim, którzy chcą obejrzeć dobry film.

.  Possi

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza


Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo mnie motywują do działania. Warto pozostawić po sobie ślad :).