,,Jeden za drugim" Chris Carter

Ostania książka  zrecenzowana w 2016 roku, powinna być powieścią niebanalną i ciekawą ze względu na styl pisania i akcję.  Taką właśnie jest thriller ,, Jeden za drugim" Chrisa Cartera.
Książkę przeczytałam dzięki temu,że otrzymałam ją w prezencie świątecznym od koleżanki.
Za co dziękuję, ponieważ historia jaką zawiera jest bardzo wciągająca, aż ciężko było się oderwać.

        ,, Jeden za drugim" to piąty tom serii przygód detektywa Roberta Huntera pracującego w jednostce specjalnej wydziału zabójstw w policji w Los Angeles.  Detektyw znany ze swoich dokonań w łapaniu zabójców i niebezpiecznych przestępców zostaje postawiony przed kolejnym trudnym wyborem.
     Tego dnia, kiedy Hunter był już na służbie w swoim biurze, zadzwonił do niego telefon z anonimowym numerem. Bohater, odbierając połączenie, rozmawiał z nieznajomym, który kazał mu wejść na pewną stronę internetową, i podjąć trudną decyzję.  Przed oczami detektywa i jego współpracownika ukazana była transmisja online z miejsca tortur pewnej, niezidentyfikowanej ofiary.
Morderca wcale nie należy do tych, których łatwo złapać, jest świetnie zabezpieczony. Bariera ochronna jaką utworzył jest nie do przebicia przez najlepszych informatyków FBI, którzy współpracują z policją.      ⏰⏰⏳
   Jeden z najgroźniejszych przestępców z jakim miał do czynienia detektyw, może czaić się wszędzie, jest niewidoczny a zatem może uczynić wszystko czego chce. Bezbronni ludzie stają się ofiarami mordercy- sadysty, który nie czuje nic, poza nienawiścią i żądzą krwi.
Niestety nikt nie jest wstanie temu zapobiec... .
 
''(...) Zamiast spać, zaczął więc czytać. Pochłaniał książki jedna za drugą. Stały się jego azylem, bezpieczną twierdzą, której murów nie były w stanie sforsować koszmarne sny. (...)"
                                  📚           📚         📚     Powieść napisana przez Chrisa Cartera, jest jedną z nie wielu, które potrafią wciągnąć czytelnika w śledztwo i wydarzenia mu towarzyszące, czytając tą książkę na prawdę trudno się oderwać od zawartej w niej historii. Jej różnorodność i wielowątkowość ukazane są w bardzo ciekawy sposób, który nie przytłacza lektury, a wzbogaca jej akcję, dzięki czemu czytelnik może "ujrzeć" powieść z wielu perspektyw i doświadczeń bohaterów. Liczne zwroty akcji, zagadki, ukryte znaczenia i  tajemnice bardzo mocno wpływają na emocje i wyobrażenia czytającego. Co skutkuje tym,że trudno jest się oderwać od czytania. Poza tym, na szybkość czytania wpływa sposób w jaki autor napisał rozdziały. Są one stosunkowo krótkie, jednak ich ilość może wydawać się powalająca, ponieważ jest ich aż 118.  Jednak w marę czytania przestaje to przeszkadzać, no chyba,że chcielibyśmy przyśpieszyć,żeby skończyć książkę. To może odrobinę doskwierać.  Poza tym powieść jak na jej tematykę, czyta się lekko, nie zawiera ona skomplikowanych definicji czy informacji naukowych, co ułatwia czytanie.
   Wydaje mi się,że warto zaznajomić się z twórczością Chrisa Cartera, który jest po studiach z psychologii i zaburzeń kryminalnych na Uniwersytecie Michigan. Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał, przesłuchiwał licznych przestępców, w tym seryjnych morderców.  Widać więc, że autor wie o czym pisze, w pewnym sensie zna się na rzeczy. 
 Powieść oceniam na 8/10.
                                                                          💭                               
"(...) Kiedy rzeczywistość staje się zbyt nierealna, by móc nadać jej jakikolwiek sens, ludzki umysł stwarza czasem własną wersję prawdy. (...)"
                                                                                                                                             Possi

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza


Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo mnie motywują do działania. Warto pozostawić po sobie ślad :).