,,Blask księżyca"

,,Blask Księżyca"Tytuł: ,,Blask księżyca"
Tytuł oryginalny: Monnlight
Seria:  Strażnicy nocy
Autor: Rachel Hawthorne
Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska 
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 270
Data wydania; w Polsce 2010  roku               
   Autorka:     Rachel Hawthorne to autorka z list bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”. Jest laureatką licznych nagród, w tym najważniejszych – m.in. Readers Choice Award 2005 (nagroda przyznawana przez amerykańskich czytelników). Powieścią Blask księżyca Rachel Hawthorne rozpoczęła w 2009 roku swoją najnowszą serię Strażnicy Nocy.


źródło informacji;  Lubimy czytać

 O książce
źródło
       Książka znalazła się nieco przypadkowo w moich rękach, gdyż dostałam ją od przyjaciółki na gwiazdkę. Bardzo się jednak cieszę,że znalazła się właśnie w moich.
 Prolog wprowadza czytelnika w tematykę powieści. W małym stopniu zdradza dalsze wydarzenia jednak nie jest on spoilerem.

     W pierwszym rozdziale poznajemy głównych bohaterów   Kayle Madison i Lucasa Wilde.
Bohaterowie powieści są młodymi przewodnikami po parku narodowym.
Kayla jest nowicjuszką.  Dziewczyna znała ten las od najmłodszych lat. To właśnie w nim straciła swoich rodziców.  Wróciła tu by zmierzyć się z własną przeszłością, by móc normalnie żyć. Bez koszmarów sennych. Może wydawać się to dziwne tu czuła się sobą. Kiedy bohaterka przyjechała przyjaciele przewodnicy zrobili dla niej niespodziankę urodzinową.  Dziewczyna skończyła właśnie 17 lat. Wśród przewodników był jeden przystojniak, jej szef  Lucas Wilde, piękny dziewiętnastoletni chłopak, przy którym czuła coś niesamowitego, zaprzątał jej myśli. Jego srebrzyste oczy wpływały  na Kayle. Czuła do niego mieszaninę uczuć jednak ich nie rozumiała. Jaką tajemnicę skrywa?

     Niedługo potem przewodnicy i naukowcy wyruszają w głąb parku.
Przewodnicy mają na 10 dni zaprowadzić badaczy w las,ponieważ chcą obserwować wilki. Jakie trudności i przygody na nich czekają?

 Pierwszy raz  stykam się z powieścią tej autorki.
Jednak jestem bardzo zadowolona. Książka bardzo mi się podobała, ponieważ czyta się ją lekko, bardzo szybko porywa czytelnika, rozdział za rozdziałem coraz bardziej wciąga, trudno się oderwać.

  Dla mnie atutem jest to,że książka zawiera tematy: pierwszej miłości nastolatków, przeznaczenia, przyjaźni, odwołuje się do tematów natury i opowiada o wilkach. Osobiście uwielbiam te zwierzęta.
Książka również dzięki stylowi jakim posługuje się autorka zyskuje na tym,że oddziałuje na wyobraźnię czytelnika i z ogromną łatwością przychodziło mi wyobrażanie sobie scen  zawartych w książce.  Mnie porwała, więc może i Was porwie :D
                                                                                                                    Polecam!
                                                                                                                 Possi  :)
 

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza


Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo mnie motywują do działania. Warto pozostawić po sobie ślad :).