O mnie

 O mnie

klika podstawowych informacji:

Nazywam się Paulina Ochęcka, na blogu i w mediach społecznościowych często korzystam z pseudonimu Paulina_possi lub Possi. Ukończyłam studia filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim w stopniu licencjata. Studiuję dalej, na studia magisterskie wybrałam filozofię.Zdjęcie z Warszawskich Targów Książki 2021 

Co robię w wolnym czasie, czyli o poezji, pisaniu i innych pasjach: 

Poza czasem, który poświęcam studiom lubię robić jeszcze wiele innych rzeczy. 
Pierwszą z nich jest czytanie książek w ilościach hurtowych :), wśród moich znajomych wielu rozpoznaje mnie właśnie po nich, są ze mną wszędzie. To po prostu część mojego życia. Kiedy coś dobrego przeczytam dzielę się swoimi recenzjami właśnie tutaj – na blogu, na Instagramie i portalach internetowych. Poza opiniami na temat powieści lubię dzielić się swoją twórczością.

W 2019 roku zaczęłam pisać poezję i to ona zdominowała ostatnio moje pisarskie zmagania :), mam marzenie, by wydać kiedyś tomik ze swoimi wierszami. 

W zakamarkach Bloggera można znaleźć kilka moich opowiastek takich jak: noc (2019), okruszek (2019), wiersze:  Czekolada, Znieczulica, Coś i w duszy gra, Maj, Poezja, Opowiem ci o poezji,  Książki, Szesnaście wersów, Poezja, Spacery
oraz opowiadanie (niedokończone). 

Poza pisaniem spędzam czas wolny na graniu w siatkówkę, kiedyś trenowałam zawodowo do 2016 roku. Teraz to dla mnie odskocznia i odrobina zabawy, gdy gram amatorsko ze znajomymi. 

Pisanie, sport, czasem też i fotografia, a nawet rękodzieło. To ostatnie w szczególności przed świętami, ponieważ lubię dawać innym coś od siebie.  Takie wiecie, własnoręczne. 

Od listopada 2021 oficjalnie zostałam wolontariuszką, zachęcam Was do zaglądania na stronę Fundacji Przytul Kota.  

Uwielbiam koty, a dwóch kocich przyjaciół mam w domu: 

Karmela (2010) 

i Kococika (2019)


Właśnie dlatego, że uwielbiam koty, pojawił się pomysł, żeby zostać wolontariuszką w Fundacji. 

Wiara, koty, pisanie, poezja,  książki i siatkówka to w wielkim skrócie, prawie cała ja :). 

Uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca, spędzając ten czas z rodziną i przyjaciółmi. 


Po jakie książki sięgam: 

Można by rzec, że nie ma gatunku, któremu nie dałam szansy. Są jednak takie, które lubię bardziej i nie przepadam. Wśród najulubieńszych są: powieści fantasy, młodzieżowe, obyczajowe, literatura piękna i klasyczna, poezja, opowiadania, książki o tematyce wiary i rozwoju, powieści psychologiczne oraz kobiece. Do czytania reportaży i biografii powoli dorastam i sięgam coraz częściej, kryminały też można u mnie znaleźć od czasu do czasu, a nawet i coś o tematyce naukowej. Sporadycznie sięgam po romanse, a dość niechętnie po erotyki i horrory. (To tak w skrócie).

Ulubieni autorzy: 

Eric-Emmanuel Schmitt, Sara Pennypacker, Aleksander Fredro, Beata Andrzejczuk, Colleen Houck, Richard Paul Evans, Aleksandra Turek, Gabriela Kotas. 

O blogu:

Pasja naszym życiem


To blog o książkach, codzienności, o mnie i o każdym z nas. Najczęściej zamieszczam recenzję książek, tych które zrobiły na mnie wrażenie lub wręcz przeciwnie. Staram się na blogu tworzyć recenzje: szczere i konstruktywne. Jeśli coś mi się nie podoba to zwracam na to uwagę, staram się zawsze uargumentować moją opinię. Nie lubię hejtu, więc go nie stosuję. 
 
Poza tym próbuję pisać również opinie o kosmetykach, to na razie pierwsze kroki, nie wiem co będzie dalej. Sporadycznie pojawiają się posty poza książkowe, moje własne przemyślenia, czasami zabawy. 
Na blogu możecie znaleźć również kilka rozdziałów mojego opowiadania. O tym pisałam wyżej ;). 

Bloga założyłam w 2014 roku, od tego czasu minęło 8 lat, chwilami trudno w to uwierzyć. W tym czasie nauczyłam się bardzo dużo, zrobiłam też ogromny progres w pisaniu, a także poznałam wspaniałych ludzi. Jeden blog, a płynie z tej jednej decyzji wiele dobrego. Cieszę się, że mogę tu być. 
Tworząc swoje konto na bloggerze zastanawiałam się jaką wybrać nazwę.  
Pasja naszym życiem  nawiązuje do tego czego zawsze poszukiwałam i poszukuję. Pasja, bez niej nie była bym sobą, nie byłoby mnie. 

Na koniec myślę, że to będzie dobre miejsce: Dziękuję:   

Moim przyjaciołom za wsparcie w tworzeniu swojego miejsca i za to, że uwierzyliście we mnie, że mogę.  Dzięki temu i ja uwierzyłam. Dziękuję wszystkim autorkom i autorom, którzy podjęli ze mną współpracę, dziękuję, że daliście mi szansę. W szczególności dziękuję Gabrieli Kotas, Aleksandrze Turek i Karinie Krawczyk, to dzięki Wam z radością mówię: jestem recenzentką :). Dziękuję Wydawnictwom: IUVI, Wydawnictwo M, Studio Wydawnicze Milion, Księgarni Tania Książka za zaufanie i firmie Poślij Mnie. 


Kontakt:
e-mail paulinka.o@op.pl

Media społecznościowe:


Paulina Ochęcka 

2 komentarze :

  1. Super, że dzięki Kanapie trafiłam na Twojego bloga! Wiele ulubionych gatunków nam się pokrywa, a nawet jeden autor - Beata Andrzejczuk. Na pewno będę zaglądać tutaj regularnie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo, bardzo Ci dziękuję i ogromnie się cieszę! Mam nadzieję, że będzie Ci tu dobrze :D. Ja do Ciebie też będę zaglądać i zaglądam!

      Usuń


Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo mnie motywują do działania. Warto pozostawić po sobie ślad :).