Zatraceni w internetowej rzeczywistości.


  Ostatnio przeglądając internetowe fora, natknęłam się przypadkowo na dwa krótkie filmiki, które mówiły o ludzkich relacjach w cyfrowym świecie. Oba skłoniły mnie do głębokiej refleksji, poza tym otworzyły mi oczy na rzeczywistość, której nie zauważamy. Można by tu postawić pytanie dlaczego?
          Dlatego właśnie,że jesteśmy zatraceni w internetowej rzeczywistości, która przysłania nam często prawdziwe realia naszego życia, którego częścią są relacje między ludzkie.  Jednak żyjąc w XXI wieku, w czasach coraz bardziej rozwiniętych technologicznie zapominamy o prawdziwych realiach. Nazywając czatowanie i smsowanie rozmową, którą tak naprawdę nie jest. stajemy się wówczas robotami chowając prawdziwe emocje i ludzką empatię pod kloszem wiadomości i emotek, które próbują naśladować emocje.
źródło
( Ile razy było tak,że udawaliśmy szczęśliwych a byliśmy smutni, jednak nie chcieliśmy się do tego przyznać i pokazać naszych uczuć.) Przecież uczucia to cechy, które podobno odróżniają nas od zwierząt.  W tym momencie to jednak domowe pupile wydają się być bardzie czułymi, ponieważ one  w sowim zachowaniu są  naturalne, instynktowne. Gdy czegoś potrzebują otwarcie nam to pokazują, w prosty i zrozumiały dla nas sposób. Nie udają, nie chowają się za maską kolorowych minek.     
                  Dobrze wiemy,że nie widząc drugiej osoby, nie potrafimy odczytać towarzyszących jej uczuć, emocji. Codzienne buszowanie w internetowych czeluściach, zamykanie się w muzycznej przestrzeni to pewnego rodzaju blokada dostępu do nas samych. Blokada dla innych ludzi. Kiedy zamykamy się na innych, zamykamy samych siebie, ponieważ tak naprawdę zostajemy sami. Pomimo tego,że możemy mieć np. 600 znajomych na FB możemy czuć się samotni. Kiedy będziemy potrzebować pomocy najprawdopodobniej żadna z tych osób nie kiwnie nawet palcem by nam pomóc. Zdarzają się nieliczni, którzy są otwarci na pomoc innym. Życzę Wam żebyście mieli obok siebie tylko prawdziwych przyjaciół, którzy zawsze są gotowi by Wam pomóc.  Nie zapominajcie o tych osobach.
Gdyż bez prawdziwych rozmów, spotkań twarzą w twarz  zatracamy wspólną relację, stajemy się dla siebie obcymi. Co powoduje osłabienie a nawet zanik relacji. Z tego powodu,że nie poświęcamy sobie zbyt dużo cennej uwagi, na którą każdy zasługuje.
     Pomyślcie sami, kiedy ostatnio spotkaliście się z osobami, które są wam bliskie?
źródło
Jak wyglądało to spotkanie?

   Pomyślcie ile dziennie tracicie czasu buszując bez sensu po internetowych forach szukając nie wiadomo czego.
Odpowiedź brzmi bardzo dużo, sama sprawdziłam. Gdy odłożyłam telefon, kiedy go wyraźnie nie potrzebowałam, czas gruntownie zwolnił, przestałam go marnować.  Czas jest większym stopniu pod moją kontrolą.
A oto filmy, które zainspirowały mnie do napisania tego tekstu:
1. Reżyser życia ,,Zadzwoń do przyjaciela"


 2 Lekcja życiaDlatego proponuję Wam wyzwanie na 2017r. aby ograniczyć ilość spędzanego czasu w sieci.
Więcej informacji niedługo na fanpage strony! :)
           Dajcie znać co o tym myślicie, czekam na opinie. Nawet jeżeli się nie zgadzacie to piszcie, każdy ma prawo widzieć i odbierać świat w inny sposób.                                                                                                             
                                                                                                                                       Possi

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza


Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo mnie motywują do działania. Warto pozostawić po sobie ślad :).