,,Niebezpieczne kłamstwa" Becca Fitzpatrick


"Stella to nie jest moje prawdziwe imię. Thunder Basin w Nebarasce nie jest moim prawdziwym domem.                                                                        To nie jest moje prawdziwe życie (...)".                                                                                                                            [okładka]
Autorka: Becca Fitzpatrick                                              
Tytuł:,,Niebezpieczne kłamstwa"
Tytuł oryginalny: Dangerous Lies
Tłumaczenie: Mariusz Gądek
Wydawnictwo: Moondrive
Miejsce i data wydania: Kraków 2016
Wydanie: I
Liczba rozdziałów: 37
Liczba stron: 417
Ocena: 9/10

    "Troska o drugiego człowieka to objaw słabości. Gdy nam na kimś zależy, w nasze życie wkrada się lęk,że możemy tę osobę utracić".

                       
źródło
                                                         O autorce:
 Becca Fitzpatrick -
od zawsze chciała pisać książki.
Dla pisarstwa porzuciła nawet marzenia o zostaniu agentką CIA
i pracę w służbie zdrowia.
Sagę ,,Szeptem" przetłumaczono
na kilkadziesiąt języków, a każdy jej tom od razu po premierze trafił na listę bestselerów ,,New York Timesa"
Obecnie mieszka w Kolorado z mężem i dwójką dzieci.
Uwielbia buty, antyczną biżuterię, seriale kryminalne.  
Lubi pisać w ciszy, gdy nic jej nie rozprasza. Natchnienie  znajduje podczas długich spacerów, joggingu i obserwowania ludzi. Za swoich literackich mistrzów uznaje:Jane Austen, J.K.Rowling, Sandrę Brown, Nancy Farmer.
                                                                                                                                                                                                   [źródło: okładka]


"Przez całe życie próbujemy uciekać przed własną przeszłością, ale nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy z nią nierozerwalnie związani i nigdy nie zdołamy się od niej uwolnić".


                                                                        O książce:
Życie pisze swój własny scenariusz niezależnie od nas samych. Nigdy nie możemy przewidzieć co nas w życiu spotka. Jaki los został nam dany? Nie wiemy.  Codzienność staje się rutyną, to nasza normalność. Co się stanie kiedy zostanie gwałtownie zmieniona?
      Stella zwykła dziewczyna, ucząca się w liceum. Przed nią wakacje, o których marzyła jak każdy nastolatek, w dalszej przyszłości ostatnia klasa liceum, dalej  planowana przyszłość z ukochanym.
Wspaniała przyszłość rozprysła się na kawałeczki... .Stella była świadkiem groźnego przestępstwa, została objęta programem ochrony światków po złapaniu przestępcy.
Nie jest jednak bezpieczna. Może być poszukiwana przez współpracowników mordercy. Życie dziewczyny zmienia kierunek, musi opuścić ludzi, których zna. Miejsce, które znała doskonale.
Zostaje sama, opuszczona przez innych, na siłę od nich oddalona.  Jej nowym domem ma być Nebarasca, a opiekunem emerytowana policjantka. Nowe życie? Tak to możliwe.
Kiedy dostaniesz nową tożsamość, miejsce zamieszkania, poznajesz nowe otocznie to tak jak byś na nowo się urodziła w tym samym ciele.  Jak ułoży się życie bohaterki? Przeczytajcie!
              Autorka napisała książkę w ciekawy sposób, fabuła i wydarzenia przyciągają czytelnika, który chce poznać doświadczenia i nowe życie bohaterki. Czyta się lekko i przyjemnie, polecam fanom autorki, osobom lubiącym kryminały, zagadki i fantasy. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Nie potrafię ocenić książki względem innych, które napisała P.Fritzpatrick, ponieważ ich nie czytałam, a mam nadzieję nadrobić to w przyszłości.
 (Recenzja jest krótka, ponieważ nie chcę spojlerować.)
Książkę przeczytałam dzięki zorganizowanej akcji zwanej Booktour.
Pragnę bardzo podziękować Angelice za zorganizowanie booktour-u z tą książką oraz za to,że mogłam wziąć w nim udział! Zapraszam na jej bloga Uwielbiam czytać
WIELKIE DZIĘKI! :D


                                                                                                                 Possi

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza


Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo mnie motywują do działania. Warto pozostawić po sobie ślad :).